טקסטים
עוד בנושא
ספרטקוס - תיאטרון מחול יורי גריגורוביץ'
ספרטקוס - תיאטרון מחול יורי גריגורוביץ'
תיאטרון הבלט יורי גריגורוביץ' מקרסנודאר יעלה בארץ את יצירתו האפית של היוצר הנודע ספרטקוס. אחת מיצירות הבלט הגרנדיוזיות ביותר בביצוע גדול מהחיים של אחת מלהקות הבלט הקלאסי הבולטות בעולם כיום. עשרות רקדנים וירטואוזים, תפאורות ענק ומאות תלבושות. ארבע הופעות החל מתאריך 13/12 בבית האופרה, ת"א.
בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל
בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל
להקת הבלט בוריס אייפמן מגיעה לישראל שוב. זהו ביקורה ה- 14 של הלהקה בארץ מאז 1999. במהלך השנים צברה לה הלהקה בישראל עשרות אלפי מעריצים הבאים לראות את מופעיה השונים שוב ושוב. המופעים יתקיימו במסגרת הסדרה מחול במשכן בבית האופרה בת"א, החל מתאריך ה-22 באוקטובר.
להקתה של פינה באוש מגיעה לישראל
להקתה של פינה באוש מגיעה לישראל
להקת המחול של היוצרת האגדית פינה באוש חוזרת לארץ לאחר 21 שנים בהן לא הופיעה על הבמות בארץ, ותציג את אחת מיצירות המופת של היוצרת הגדולה "מזורקה פוגו". המופע יפתח את סדרת המחול 2018-2019 בבית האופרה, החל מתאריך 4/10.
בלט סנט פטרסבורג חוזר לישראל
בלט סנט פטרסבורג חוזר לישראל
להקת הבלט סנט פטרסבורג תגיע להופעות בישראל עם הכוכבת והרקדנית הידועה, "היהלום שבכתר", אירינה קולסניקובה ותעלה את שתי יצירות המופת: "אגם הברבורים" ו-"דון קישוט". המופעים יפתחו את סדרת המחול של היכל אמנויות הבמה הרצליה, החל מתאריך 12 בנובמבר ובהמשך בירושלים, באר שבע, אשדוד וחיפה.

מתי להתחיל לדאוג מ"קנאקים" שיוצאים מהמפשעה אצל הרקדניות שלנו?

מאת: אריאל הרלב. תופעה ידועה במחול: קנאקים במפשעה. בפוסט זה, אסביר מעט על הסיבות ומה לעשות עם זה.

צוות | פורסם: 07/08/18 12:42

אני בטוח שכל אחד ואחת מכן נתקלתם בזה: "יש לי קנאקים מהמפשעה כאשר אני עושה טנדו, או כאשר אני מביא את הרגל למעלה או הצידה"... הנטייה הטבעית היא לדאוג שמה אולי יש שם נזק.

התשובה: בגדול, אין מקום לדאגה, בתנאי שהקנאקים לא מפיקים כאב. זה לא אומר שזה בסדר ושלא צריך לטפל אבל אפשר להוריד מעט לחץ.

למה זה קורה?
בניגוד לקנאקים שיוצאים לנו מהמפרקים הקטנים (אצבעות, חוליות) פה לא מדובר בהצטברות של בועית חנקן שמתפוצצת. הקנאק הזה נוצר כתוצאה משינוי פתאומי במיקום אחד הגידים או אחת הרצועות של המפשעה. כיוון שהגיד עצמו אין רקמת עצב שמפיקה כאב, האזיר לא יכאב בתחילה.

האם ישנו נזק? יכול להיות. הקנאק מעיד על כך שהגיד או המפרק מעט חופשיים ביחס למיצצבים של המפרק. מה שאומר שיש פיצוי משרירים יותר חזקים שהם תנועתיים יותר ורחוקים מהמפרק עצמו. התנועה החזקה, מושכת את הגיד לפני שהמייצבים הצליחו להיכנס לפעולה וזה גורם לשינוי הפתאומי והחכוך במקום.

האם צריך להשבית רקדן בגלל זה?
בגדול לא. לא צריך להשבית ולשלוח מייד לאורתופד במידה ואין שום תופעות נוספות ובתנאי שזה לא קרה כתצאה מחבלה, נקע וכדומה.
מה שאני ממליץ בתור התחלה זה להוריד מעט מהעומס בתנועות הגדולות ולעבוד יותר על CORE ועל חיזוק מייצבים של ירך ואגן.

אם יש עוד שאלות בנושא, אני פה כרגיל.

שלכם,

אריאל

הטקסט שאת/ה מצטט/ת:

אני בטוח שכל אחד ואחת מכן נתקלתם בזה: "יש לי קנאקים מהמפשעה כאשר אני עושה טנדו, או כאשר אני מביא את הרגל למעלה או הצידה"... הנטייה הטבעית היא לדאוג שמה אולי יש שם נזק.

התשובה: בגדול, אין מקום לדאגה, בתנאי שהקנאקים לא מפיקים כאב. זה לא אומר שזה בסדר ושלא צריך לטפל אבל אפשר להוריד מעט לחץ.

למה זה קורה?
בניגוד לקנאקים שיוצאים לנו מהמפרקים הקטנים (אצבעות, חוליות) פה לא מדובר בהצטברות של בועית חנקן שמתפוצצת. הקנאק הזה נוצר כתוצאה משינוי פתאומי במיקום אחד הגידים או אחת הרצועות של המפשעה. כיוון שהגיד עצמו אין רקמת עצב שמפיקה כאב, האזיר לא יכאב בתחילה.

האם ישנו נזק? יכול להיות. הקנאק מעיד על כך שהגיד או המפרק מעט חופשיים ביחס למיצצבים של המפרק. מה שאומר שיש פיצוי משרירים יותר חזקים שהם תנועתיים יותר ורחוקים מהמפרק עצמו. התנועה החזקה, מושכת את הגיד לפני שהמייצבים הצליחו להיכנס לפעולה וזה גורם לשינוי הפתאומי והחכוך במקום.

האם צריך להשבית רקדן בגלל זה?
בגדול לא. לא צריך להשבית ולשלוח מייד לאורתופד במידה ואין שום תופעות נוספות ובתנאי שזה לא קרה כתצאה מחבלה, נקע וכדומה.
מה שאני ממליץ בתור התחלה זה להוריד מעט מהעומס בתנועות הגדולות ולעבוד יותר על CORE ועל חיזוק מייצבים של ירך ואגן.

אם יש עוד שאלות בנושא, אני פה כרגיל.

שלכם,

אריאל

צוות , 07/08/18 12:42
תגובתך:
! דווח למנהל האתר
1